20.04.2021

V rukou našeho týmu architektů ožívá Sixtův palác na Staroměstském náměstí

Na Staroměstském náměstí ožívá Sixtův palác v rukou našeho týmu architektů pod vedením našeho kolegy Vítka Pavelce. Proměna opuštěného historického komplexu na okázalý hotel v srdci staré Prahy je podle památkového úřadu jednou z nejzajímavějších přestaveb za posledních několik desetiletí.

 

Přestavba osmi zanedbaných budov Sixtova paláce zachrání historicky cenné, chátrající budovy, které se po dokončení náročné rekonstrukce otevřenou veřejnosti. Budoucí návštěvníci jednoho z nejočekávanějšího pražského hotelu se mohou těšit na luxusní pokoje s příběhem a přímým kontaktem s historií místa. Do interiérů jsme citlivě zakomponovali zachovalé historické architektonické elementy ať už jde o historické stropní malby, krovy, klenby nebo portály.